ul. Obywatelska 30, 44-280 Rydułtowy
 Pon - Pt 8.00-15.00

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach

 • Tytuł - obraz 1
 • Tytuł - obraz 2
 • Tytuł - obraz 3
 • Tytuł - obraz 4
 • Tytuł - obraz 5
 • Tytuł - obraz 6

Walentynkowe słodkości

Uczestnicy konkursu " Walentynkowe słodkości", który odbył się 14 lutego w naszej szkole wykazali się niezwykłą kreatywnością i wyczuciem smaku.
I miejsce - Oliwia Kabut - kl. 3 Tb - " Bo do tanga trzeba dwojga" - fondue czekoladowe z sosem truskawkowym oraz kruszonką.
II miejsce - Julia Ryszka i Angelika Kuczera - kl. 3 Tb - " Ciasto czekoladowe".
III miejsce - Julia Sobik i Emilia Siwoń - kl. 1 Td -" Walentynkowe szaleństwo" - deser
                 Karolina Żymełka i Wiktoria Konieczny - kl. 1 Tb - " Słodka łączka" - ciasto

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Alicja Pawliczek i Elżbieta Kałużny

Kolejna wizyta na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie

12 grudnia uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej technikum kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych gościli, jak co roku, na Wydziale Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Była to kolejna wizyta w ramach podpisanej umowy o współpracy między naszą szkołą i uczelnią. W Katedrze Chemii powitał nas dr hab. Andrzej Danel, profesor nadzwyczajny UR. Na początku uczniowie wysłuchali jego bardzo interesującego wykładu pt.” Barwa, smak i zapach jedzenia oczami chemika”. „Potrójna pokusa”, czyli na temat wyróżników konsumenckiej oceny jakości żywności. Następnie w laboratorium Instytutu Chemii młodzież miała okazję podziwiać niezwykłe „chemiczne show”. Na koniec wizyty były podziękowania dla pracowników naukowych uczelni, życzenia bożonarodzeniowe oraz wspólne zdjęcie. W sposób szczególny dziękujemy Pani Dziekan WTŻ  dr hab. Agnieszce Filipiak-Florkiewicz, prof. UR za życzliwe przyjęcie nas na uczelni. Po wizycie na uniwersytecie  tradycyjnie był spacer po krakowskim rynku, zakupy na świątecznym jarmarku oraz wspólne zdjęcia. Dziękuję Wszystkim za udział, za to, że młodzież jest otwarta na nowe doświadczenia. Za wspaniałą atmosferę i godne reprezentowanie naszej szkoły. Już dzisiaj cieszymy się na kolejne odwiedziny w Krakowie.
Iwona Wrożyna

Potrawa wigilijna w nowoczesnej aranżacji

W piątek ( 13 grudnia) odbył się Świąteczny Konkurs Gastronomiczny
" Potrawa wigilijna w nowoczesnej aranżacji".
Uczniowie wykazali się kreatywnością i poczuciem smaku.
I miejsce - Angelika Kuczera i Julia Ryszka z kl. III Tb
II miejsce - Karol Kałuża i Kamil Gacek z kl. II Tb
III miejsce - Artur Pogoda i Klaudia Kotyrba z kl. II Tb
 
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Alicja Pawliczek
Elżbieta Kałużny

IX Śląska Jesień Kulinarna w Ekonomiku pt: "Kuchnia międzynarodowa na śląskim stole".

Naszą szkołę reprezentowali: Klaudia Kotyrba i Karol Kałuża - kl. II Tb oraz Nikola Glenc i Dawid Franiczek - kl. IV Tc. Uczniowie musieli wykazać się znajomością w przygotowaniu oryginalnych dań śląskich z uzasadnionym wpływem kuchni międzynarodowej.
Alicja Pawliczek

KOLEJNA WIZYTA W PORADNI DIETETYCZNEJ „DIETIKON”

6 listopada uczniowie klasy 4Tc kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych odwiedzili Poradnię Dietetyczną „Dietikon” w Rydułtowach. Jak co roku, dzięki uprzejmości dietetyków klinicznych prowadzących poradnię – Alicji Krupy i Barbary Herok,  nasi uczniowie mieli wyjątkową okazję pogłębić i utrwalić wiedzę   z zakresu żywienia, szczególnie dietetycznego oraz zapoznać się z pracą dietetyka na co dzień. Wszyscy chętni skorzystali też z pomiarów składu ciała za pomocą profesjonalnego analizatora oraz z  analizy wyników. Dziękujemy serdecznie za życzliwe przyjęcie, a przede wszystkim za wiele cennych wskazówek żywieniowych. Mamy nadzieję na dalszą współpracę.
Iwona Wrożyna

XIV Dni Promocji Zdrowia w Rydułtowach

W sobotę 28 września uczniowie naszego Technikum (Dennis Antończyk z klasy 4Tc, Oliwia Kabut i Angelika Kuczera z klasy 3Tb, Michał Brzoza i Katarzyna Gawron z klasy 1Td oraz Radosław Majwald z klasy 1Ta) po raz kolejny wsparli działania Miasta  Rydułtowy w zakresie aktywizacji społeczeństwa w kierunku zdrowego trybu życia.
Serdecznie dziękujemy im za zaangażowanie  i czynny udział w XIV Dniach Promocji Zdrowia. Działania na rzecz drugiego człowieka są dla naszych uczniów źródłem zadowolenia i satysfakcji, dlatego mam nadzieję na dalszą współpracę w przyszłości.
Iwona Wrożyna

Plony Jesieni

Wyniki konkursu gastronomicznego "Plony Jesieni":
I miejsce - Oliwia Kabut, Angelika Kuczera kl.3Tb
II miejsce- Artur Pogoda, Kornelia Tkocz kl.2Tb
III miejsce - Martyna Kawalec, Nikola Smyczek kl.1Tb.
Pozostali uczestnicy konkursu: Żaneta Kuczera, Daria Klimek kl.1b, Izabela Grzelec, Michał Brzoza kl.1Td, Katarzyna Gawron, Julia Sobik kl.1Td. Gratulujemy i dziękujemy.
Alicja Pawliczek
foto: Wojciech Polok i Marcel Otrzonsek

Saluti dall`Italia

Serdeczne pozdrowienia z Włoch ślą fototechnicy i technicy żywienia z klas 3Tb i 3Tc, odbywający od 1 kwietnia swą zawodową przygodę w słonecznym Rimini.

Swoje umiejętności doskonalą w lokalnych restauracjach, studiach fotograficznych, a nawet w plenerze … na torze wyścigowym Misano World Circuit w Misano Adriatico pod Rimini.

Specjalnością ristoranti są – jak widać na zdjęciach – pasty, karczochy, ryby, mule i ostrygi.

Po pracy – czas na zwiedzanie urokliwych zakątków miasta i smakowanie gelato. Fascynacja włoskim rynkiem motoryzacyjnym wyraźnie udzieliła się nie tylko dziewczynom fotografującym maszyny na torze, ale także jednemu z opiekunów.

Nie ma to jak mały rodzinny samochodzik!

"Czekoladowe fantazje z Fanaberią"

Klaudia Kotyrba, uczennica klasy 1 Tb reprezentowała naszą szkołę w powiatowym konkursie gastronomicznym o nazwie "Czekoladowe fantazje z Fanaberią". Wykonała "Mini tarty z kremem z białej czekolady i owocami". Gratulujemy świetnych wypieków i udziału w konkursie.
Małgorzata Janecka

Nowoczesna aranżacja potraw i deserów

 Logo

„Nowoczesna aranżacja potraw i deserów”
- działanie w ramach projektu
„Kalejdoskop zawodów - nowoczesne trendy w polsko - czeskim szkolnictwie zawodowym”
nr projektu CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_013/0001608
w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska
dla uczniów technikum gastronomicznego kl. I, II i III

Informujemy, że do udziału w warsztatach zakwalifikowało się 15 uczniów z klas I Tb, II Tb i III Tc.

„Nowoczesna aranżacja potraw i deserów”

Logo

Serdecznie zapraszamy uczniów 👉klas I, II i III technikum gastronomicznego👈 do wzięcia udziału w 👩‍🍳WARSZTATACH KULINARNO - BARISTYCZNYCH👨‍🍳
„Nowoczesna aranżacja potraw i deserów”
w ramach projektu🤜
„Kalejdoskop zawodów - nowoczesne trendy w polsko - czeskim szkolnictwie zawodowym”🤛
Nr projektu CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_013/0001608
w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska☝️👀
regulamin i załączniki do pobrania poniżej, 😎wszelkich informacji na temat warsztatów udziela pani Anna Gaszka koordynator projektu

Do pobrania:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY UCZNIA

REGULAMIN

 

Wielkie FLAMBIROWANIE

We wtorek 11 grudnia gościliśmy w naszej szkole v-c prezesa Stowarzyszenia Kelnerów Polskich pana Piotra Boreckiego, który profesjonalnie pokazał uczniom klasy 3 Tc kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych filetowanie i flambirowanie owoców i ryb. Uczniowie mogli również sami filetować i flambirować owoce i ryby.
Dziękujemy i prosimy o dalszą współpracę.
Alicja Pawliczek

KOLEJNA WIZYTA NA UNIWERSYTECIE ROLNICZYM W KRAKOWIE

3 grudnia uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych  kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych po raz kolejny odwiedzili Wydział Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Tym razem powitał nas w Katedrze Przetwórstwa Produktów Zwierzęcych Pan dr Piotr Kulawik, który przeprowadził bardzo interesujące zajęcia warsztatowe z dziedziny sushi. Uczniowie poznali rodzaj ryżu najlepszego do sushi, jego cechy, sposób obróbki, dodatki, zarówno klasyczne (papryka czerwona, ogórek zielony, pieczone sardynki, łosoś świeży, nori – prasowane algi morskie), jak i bardziej egzotyczne, tj. marynowana rzodkiew japońska, marynowana tykwa, gari, czyli marynowany imbir, wakame (suszone wodorosty) oraz poszczególne etapy sporządzania sushi. Następnie wykorzystując w.w. surowce pod okiem wyjątkowego specjalisty, który swoją wiedzę oraz umiejętności z tej dziedziny zdobywał i doskonalił w Norwegii, uczniowie samodzielnie sporządzali sushi. Na koniec nastąpił najprzyjemniejszy moment  - degustacja. Po zajęciach na uczelni udaliśmy się tradycyjnie na Rynek Krakowski, gdzie w bajecznej świątecznej atmosferze spacerowaliśmy , robiliśmy wspólne zdjęcia oraz zakupy na jarmarku. Dzięki takim wyjazdom na uczelnię wyższą nasi uczniowie zdobywają wiedzę, doskonalą umiejętności zawodowe, a sam proces kształcenia w naszej szkole staje się na pewno bardziej atrakcyjny. Czekamy już dziś na kolejny wyjazd i nowe doświadczenia. Dziękuję wszystkim za udział, miłą atmosferę, zaangażowanie podczas zajęć oraz godne reprezentowanie naszej szkoły.
Iwona Wrożyna

OBSŁUGA GOŚCI W TEATRZE ZIEMI RYBNICKIEJ

W dniach 29 i 30 listopada uczniowie Technikum -  klas drugich, trzecich i czwartych o profilu gastronomicznym -  po raz kolejny promowali naszą szkołę w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Dzięki dużemu zaangażowaniu i profesjonalnej obsłudze gości – uczestników Barbórki 2018 i uroczystej gali „Czarny Diament 2018” -  młodzież godnie reprezentowała naszą szkołę, doskonaląc jednocześnie sztukę kelnerską. Serdecznie dziękujemy naszym uczniom i gorąco zachęcamy do dalszej współpracy.  
Iwona Wrożyna

Konkurs gastronomiczny.

29 listopada Nikola Glenc i Dawid Franiczek z kl. 3 Tc reprezentowali naszą szkołę w  " VIII Śląskiej Jesieni Kulinarnej " w ZSE w Wodzisławiu  Śl. Sporządzili  potrawę zgodnie z tematem konkursu " Śledź na śląskim stole w kuchni międzywojennej". Wizualnie i smakowo była świetna. Dziękuję za udział i zaangażowanie.
Alicja Pawliczek

NASI UCZNIOWIE JAK ZWYKLE PROFESJONALNI

Po raz kolejny mogliśmy liczyć na uczniów klasy czwartej kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz na  ich profesjonalną obsługę kelnerską. Tym razem pomagali w obsłudze gości podczas uroczystego podsumowania II Międzynarodowego Festiwalu Fotografii, które odbyło się w RCK-u w dniu 19 października. Byli to: Dominik Baron, Sonia Kula, Roksana Łabiuk, Mateusz Mazur, Natalia Norek, Dawid Zając. Serdecznie im dziękujemy i zachęcamy do dalszej współpracy.
Iwona Wrożyna

Strona 1 z 7

Kształcenie zawodowe

    387074319 830609432191330 5012043021732676744 n     Wanessa Wieczorek
stypendystka Prezesa Rady Ministrów

 Konkurs fotograficzny - Jesienne Wariacje

Światowy Dzień Żywności

 • Beata Pirogowicz
  Beata Pirogowicz

  Dyrektor szkoły

 • Gabriela Mazurek - Piejak
  Gabriela Mazurek - Piejak

  Wicedyrektor

 • Małgorzata Warzecha - Staniczek
  Małgorzata Warzecha - Staniczek

  Kierownik szkolenia praktycznego

37
nauczycieli
441
uczniów
17
oddziałów
5
pracowni zawodowych

Samorząd szkolny

  402104717 852883593297247 4537809069971496834 n   

Przewodnicząca:
Wanessa Wieczorek

Zastępca:
Jakub Rymer

Członkowie:
Kamila Pietroniec
Tomasz Mika

Stowarzyszenie Obywatelska 30

      Jesteśmy grupą przyjaciół szkoły.
Stowarzyszenie zrzesza uczniów, ich rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkoły.

Piszemy projekty.
Organizujemy festiwale fotograficzne i gastronomiczne.
Promujemy kierunki kształcenia prowadzone w naszej szkole.
Nasze działania finansowane są z budżetu Miasta Rydułtowy
oraz Powiatu Wodzisławskiego.
logo rydy Herb powiatu wodzisławskiego

logo obywatelska30

V Międzynarodowy Festiwal Fotografii - Rydułtowy 2023 „To bee, or not to bee”

 • To bee or not to bee - 1
  I MIEJSCE – Jacek Orzeł / Bochnia /Zdjęcie 5 z cyklu Mechabee
 • To bee or not to bee - 2
  II MIEJSCE – Jacek Cisło / Brzeźce / Lot nad plastrem miodu
 • To bee or not to bee - 3
  III MIEJSCE – Agnieszka Wrześniak / Siepraw / Bezmatek
 • To bee or not to bee - 4
  I WYRÓŻNIENIE – Szymon Garbacz / Rachowice / Bee my Heksagon
 • To bee or not to bee - 5
  II WYRÓŻNIENIE – Klaudia Czarniewska / Jejkowice / Życie pszczół 1
 • To bee or not to bee - 6
  III WYRÓŻNIENIE – Martyna Cieślik / Kornowac / Odlot
 • To bee or not to bee - 7
  III WYRÓŻNIENIE – Łukasz Barański / Kielce / Rodzina
 • To bee or not to bee - 8
   Robert Głowacki / Szczytno / Zapylanie
 • To bee or not to bee - 9
  Katarzyna Połczyńska – Szuszkiewicz / Gliwice / Nowonarodzeni
 • To bee or not to bee - 10
  Katarzyna Połczyńska – Szuszkiewicz / Gliwice / Przejście
 • To bee or not to bee - 11
  Szymon Bialic / Karpniki / Odkrywając świat pszczół 2
 • To bee or not to bee - 12
  Szymon Bialic / Karpniki / Odkrywając świat pszczół 3
 • To bee or not to bee - 13
  Zbigniew Piotrowski / Gdynia / W pasiece pewnej pięknej pszczelarki 5
 • To bee or not to bee - 14
  Michał Kubicki / Łódź / Na mniszku
 • To bee or not to bee - 15
  Piotr Pawlak / Wolbromek / Przygotowanie
 • To bee or not to bee - 16
  Piotr Dras / Płock / Cień1
 • To bee or not to bee - 17
  Paweł Kucia / Małoszyce / Witaj w ulu
 • To bee or not to bee - 18
  Patrycja Kowala / Bolewice / Wiosenne upojenie
 • To bee or not to bee - 19
  Angelika Kubicka / Stargard / Pszczoła w wielkim mieście
 • To bee or not to bee - 20
  Karolina Hanuszewicz / Włynkówko / Karich 3
 • To bee or not to bee - 21
  Jakub Jakubiak / Komarów / Powrót do domu
 • To bee or not to bee - 22
  Emanuel Gałązka / Londyn, Anglia / W blasku słońca
 • To bee or not to bee - 23
  Emanuel Gałązka / Londyn, Anglia / Wielkie Gały
 • To bee or not to bee - 24
  Kamila Kowalska / Rydułtowy / Odpoczynek przy ulu
 • To bee or not to bee - 25
  Kamila Kowalska / Rydułtowy / Rodzina
 • To bee or not to bee - 26
  Wojciech Wróblewski / Bolesławiec / Proszony gość
 • To bee or not to bee - 27
  Michał Olszewski / Giże / Odpoczynek 2
 • To bee or not to bee - 28
  Patrycja Szczechla / Skoczów / Makro piękno
 • To bee or not to bee - 29
  Kamila Godula / Libiąż / Odpoczynek po długim locie
 • To bee or not to bee - 30
  Beata Arcipowska / Gdańsk / Lot po nektar
 • To bee or not to bee - 31
  Krzysztof Grzybowski / Chrzanów / Nurkująca w słoneczniku
 • To bee or not to bee - 32
  Michał Szperling / Trąbki / Pszczelarz 1
 • To bee or not to bee - 33
  Michał Szperling / Trąbki / Pszczelarz 2
 • To bee or not to bee - 34
  Żaklina Błatoń / Wodzisław Śląski / Witalność
 • To bee or not to bee - 35
  Tymon Szymański / Nowe Kramsko / Beezee...
 • To bee or not to bee - 36
  Kamil Kamiński / Gogołowice / W locie
 • To bee or not to bee - 37
  Klaudia Czarniewska / Jejkowice /Życie pszczół 2
 • To bee or not to bee - 38
  Martyna Cieślik / Kornowac / Twarzą w twarz