ul. Obywatelska 30, 44-280 Rydułtowy
 Pon - Pt 8.00-15.00

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach

 • Tytuł - obraz 1
 • Tytuł - obraz 2
 • Tytuł - obraz 3
 • Tytuł - obraz 4
 • Tytuł - obraz 5
 • Tytuł - obraz 6

Powiatowym Konkursie o Rynku Pracy "Rynek Pracy Bez Tajemnic"

5 uczniów naszej szkoły wzięło dziś udział w Powiatowym Konkursie o Rynku Pracy "Rynek Pracy Bez Tajemnic", który został zorganizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim oraz przez wodzisławski PODN.
pup_2023_2.jpg
Wyróżnienie w tym konkursie zdobył Grzegorz Achtelik, uczeń klasy 3Ta (technik logistyk). Gratulujemy Grzegorzowi, wszystkim uczestnikom i ich nauczycielom.  pup 2023 1

Wojskowe Targi Służby i Pracy w Mysłowicach

Po raz pierwszy Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji organizują WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY.
To jedyne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone promocji nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny. Targi odbędą się w Olsztynie oraz w 15 miastach w Polsce, 17-18 marca 2023 r. (piątek – sobota) w godz. 9.00-18.00.
Zainteresują wszystkich tych, którzy szukają ciekawej pracy, chcą podjąć nowe wyzwania w swoim życiu i zobaczyć na żywo profesjonalizm żołnierzy Wojska Polskiego.

Pełna treść komunikatu

plakat wtsip 2023

Ćwiczenia logistyków

cwiczenia 6bpd 2023
Bez względu na warunki atmosferyczne nasi logistycy pilnie
zdobywają wiedzę i umiejętności pod okiem instruktorów
z 6 batalionu powietrznodesantowego z Gliwic!

cwiczenia 1ta 2023 1
A to już ćwiczenia uczniów klasy 1Ta w ramach przedmiotu logistyka wojskowa.

II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wojsku Polskim

Rywalizacja  zakończyła się następująco:

I miejsce: Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach
II miejsce: ZDZ - Zespół Szkół w Rybniku
III miejsce: Niepubliczne Technikum w Andrychowie ZDZ w Katowicach

Organizatorami był WCR Rybnik i ZDZ - Zespół Szkół w Rybniku.

Zimowe wojskowe zawody sportowe dla uczniów klas mundurowych

   Temperatura poniżej zera oraz obfite opady śniegu nie pokrzyżowały planów i 16 grudnia 2022 r. 
WCR Rybnik zorganizowało zimowe wojskowe zawody sportowe dla uczniów klas mundurowych.
Piękną, zimową scenerią dla zawodów był teren strzelnicy Miejskiego Klubu Strzeleckiego LOK w Rybniku.

Uczniowie rywalizowali w takich konkurencjach jak:
- zadanie taktyczne,
- pierwsza pomoc na polu walki,
- bieg drużynowy na dystansie 2 km duktami leśnymi.
Ostatnim zadaniem było strzelanie z broni ASG. Nie lada wyzwaniem była też konkurencja polegająca na zniszczeniu gniazda karabinów maszynowych (rzut granatem do celu).

Rywalizacja zakończyła się następująco:
I miejsce: drużyna nr 3 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach
II miejsce: drużyna nr 7 Zespół Szkół nr 3 w Żorach
III miejsce: drużyna nr 6 Zespół Szkół w Rybniku Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach. 

Szkoła Pamięta

W ramach akcji "Szkoła Pamięta 2022", uczniowie klasy 4 Td odwiedzili lokalne miejsce pamięci (pomnik Pamięci Powstańców Śląskich Ziemi Rydułtowskiej), zapalili znicz oraz przypomnieli związaną z tym miejscem historię.

szkola_pamieta_3.jpg
 szkola pamieta 2  szkola_pamieta_1.jpg

Testy próby sprawności fizycznej kandydatów do Oddziału Przygotowania Wojskowego

W związku z ostatnią decyzją MON o utworzeniu w naszej szkole oddziału przygotowania wojskowego w roku szkolnym 2022/2023 informujemy, że rekrutacja do tego oddziału (klasa 1Ta/2 w naborze elektronicznym) będzie obejmowała różnież obowiązkowy test sprawności fizycznej.

Wniosek kandydata  musi być złożony do 30.05.2022, do godziny 15.00.

 

Testy próby sprawności fizycznej kandydatów do klasy mundurowej

Oddziału Przygotowania Wojskowego

13 czerwca 2022r. godz.15.00

1. Test sprawności fizycznej przeprowadza się w sali gimnastycznej.

2. Test sprawności fizycznej kandydat wykonuje w stroju i obuwiu sportowym, niedopuszczalne jest noszenie podczas testu biżuterii lub innych przedmiotów o ostrych krawędziach mogących spowodować uszkodzenie ciała kandydata.

3. Rozpoczęcie testu sprawności fizycznej poprzedza rozgrzewka.

Logistycy na praktykach zawodowych w Dublinie

FE WER UE EFS COLOR 01 01

Ostatnie tygodnie roku szkolnego na długo pozostaną w pamięci logistyków z Technikum w Rydułtowach, którzy mieli możliwość odbyć dwutygodniowe praktyki zawodowe w firmach w Dublinie.

Czytaj cały artykuł...

Obóz w ramach Pilotażowego Projektu Ministerstwa Obrony Narodowej

W dniach 25 – 29 maja nasi logistycy szlifowali swojej wojskowe umiejętności na obozie w Jednostce Wojskowej  4115 Gliwice. Obóz zorganizowany był w ramach Pilotażowego Projektu Ministerstwa Obrony Narodowej. Dla uczniów 3Ta zaliczenie tego wyjazdu to element obowiązkowy programu. Od pierwszego dnia żołnierze z desantu pokazali jak wygląda prawdziwe żołnierskie życie. Łatwo nie było jednak dla naszych uczniów to niesamowita możliwość poznania i doświadczenia tego czego doświadcza każdy nowo przybyły elew za murami jednostki wojskowej. Kadeci przez 5 dni szlifowali umiejętności m.in.: z taktyki, bronioznastwa, inżynierii pola walki czy pierwszej pomocy. Jednak i tak najważniejsze doświadczenia to możliwość rozmowy z instruktorami – zawodowymi żołnierzami, poznanie zasad panujących na kompanii czy skosztowanie przysmaków z żołnierskiej stołówki. 

III edycja programu Ministerstwa Obrony Narodowej

Miło nam poinformować, że nasza szkoła została zakwalifikowana do kontyuacji programu "Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe" Ministerstwa Obrony Narodowej.

Zgodnie z założeniami programu szkoły uczestniczące w programie otrzymują od Ministerstwa Obrony Narodowej wsparcie pozafinansowe w postaci instruktorów wojskowych prowadzących zajęcia, dostępu do obiektów i sprzętu wojskowego (Wojskowe Dni Szkoleniowe raz w miesiącu) oraz finansowe w postaci dotacji celowej na zakup sprzętu i wyposażenia indywidualnego niezbędnego do realizacji programu Edukacja Wojskowa. Absolwenci szkół-ochotnicy z obu edycji programu, po jego ukończeniu mają być objęci kilkutygodniowym szkoleniem wojskowym w ramach skróconej służby przygotowawczej lub powołani na krótkotrwałe ćwiczenie wojskowe zakończone przysięgą wojskową i zasilić rezerwy osobowe SZ RP. Dla młodzieży resort zapewni również ułatwienia w zakresie aplikowania do wojskowej służby zawodowej lub kandydackiej.

Obóz Militarny w dniach 13-17 maja.

W ośrodku Leśna Polana odbył się kolejny już obóz, w ramach projektu Polsko – Czeskiego. Uczestniczyli w nim nasi uczniowie 1 i 2 klasy o profilu wojskowym. 36 uczestników z Polski i Czech wzięło udział w zajęciach strzeleckich, samoobronie, nurkowaniu, udzielaniu pierwszej pomocy. Wszyscy uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności taktyczne w meczu paintball. Mogli przetestować wytrzymałość swoich rąk i odporność na lęk wysokości na ściance wspinaczkowej. Były gry i zabawy, wycieczki i dużo uśmiechu.

 

Jerzy Sądel

Obóz militarny

Kalejdoskop zawodów - nowoczesne trendy w polsko - czeskim szkolnictwie zawodowym”

Regulamin rekrutacji uczestników biorących udział w obozie militarnym

Fromularz zgłoszeniowy

Łopatka piechoty - przyjaciel każdego żołnierza!

Nasi logistycy na zajęciach wojskowych nie tylko uczą się teorii siedząc w szkolnej ławce. Większość zajęć to ćwiczenia praktyczne takie jak musztra, bronioznastwo, topografia czy przeciwchemia. Ostatnie zajęci dla klasy 1Ta to nauka inżynierii pola walki oraz wykonanie okopu do postawy strzeleckiej leżącej. Sami zobaczcie jak wspaniale spisali się nasi kadeci!
Klaudia Szombara

Spotkanie pokoleń

8 marca nasi kadeci udali się do Świętochłowic na "Spotkanie pokoleń" zorganizowane w Muzeum Powstań Śląskich przez 13 Śląską Brygadę Obony Terytorialnej. Prócz zwiedzania muzeum uczniowie mieli możliwość rozmowy z wnukiem Konstantego Wolnego - pierwszego marszałka Sejmu Śląskiego. To już kolejne spotkanie i okazja do rozmowy z żołnierzami OT, tym razem kadeci poznali również dowódce brygady płk. Tomasza Białasa.

Program MON dla klas mundurowych.

Pilotażowy program MON dla klas mundurowych, który realizujemy od początku roku szkolnego daje naszym logistykom wiele nowych możliwości! Co miesiąc zajęcia odbywają się w JW 4115 Gliwice, gdzie kadeci poznają i doskonalą różne umiejętności wojskowe. Musztra, taktyka, samoobrona, łączność, SERE, przeciwchemia to tylko część zagadnień, które są realizowane na zajęciach w jednostce wojskowej. Dodatkowo przyznane dotacje z MON pozwoliły na zakup sporej ilości sprzętu wojskowego, który pozwala na prowadzenie praktycznych zajęć w naszej szkole. Poniżej kilka zdjęć z wyjazdów do 6 Batalionu Powietrznodesantowego.

Wizyta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Rybniku

5 lutego br. w naszej szkole zawitali przedstawiciele 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz oficerowie wydziału rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Rybniku. Zaproszeni goście zaprezentowali wiele istotnych informacji o służbie w najnowszym - piątym rodzaju sił zbrojnych, jakim są Wojska Obrony Terytorialnej. Dodatkowo oficerowie z WKU przypomnieli najważniejsze kwestie dotyczące kwalifikacji wojskowej, która w naszym regionie już się rozpoczęła. Logistycy z ciekawością wysłuchali wykładu oraz wielu wśród nich wyraziło zainteresowanie służbą w OT.

Strona 1 z 3

Kształcenie zawodowe

    387074319 830609432191330 5012043021732676744 n     Wanessa Wieczorek
stypendystka Prezesa Rady Ministrów

 Konkurs fotograficzny - Jesienne Wariacje

Światowy Dzień Żywności

 • Beata Pirogowicz
  Beata Pirogowicz

  Dyrektor szkoły

 • Gabriela Mazurek - Piejak
  Gabriela Mazurek - Piejak

  Wicedyrektor

 • Małgorzata Warzecha - Staniczek
  Małgorzata Warzecha - Staniczek

  Kierownik szkolenia praktycznego

37
nauczycieli
441
uczniów
17
oddziałów
5
pracowni zawodowych

Samorząd szkolny

  402104717 852883593297247 4537809069971496834 n   

Przewodnicząca:
Wanessa Wieczorek

Zastępca:
Jakub Rymer

Członkowie:
Kamila Pietroniec
Tomasz Mika

Stowarzyszenie Obywatelska 30

      Jesteśmy grupą przyjaciół szkoły.
Stowarzyszenie zrzesza uczniów, ich rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkoły.

Piszemy projekty.
Organizujemy festiwale fotograficzne i gastronomiczne.
Promujemy kierunki kształcenia prowadzone w naszej szkole.
Nasze działania finansowane są z budżetu Miasta Rydułtowy
oraz Powiatu Wodzisławskiego.
logo rydy Herb powiatu wodzisławskiego

logo obywatelska30

V Międzynarodowy Festiwal Fotografii - Rydułtowy 2023 „To bee, or not to bee”

 • To bee or not to bee - 1
  I MIEJSCE – Jacek Orzeł / Bochnia /Zdjęcie 5 z cyklu Mechabee
 • To bee or not to bee - 2
  II MIEJSCE – Jacek Cisło / Brzeźce / Lot nad plastrem miodu
 • To bee or not to bee - 3
  III MIEJSCE – Agnieszka Wrześniak / Siepraw / Bezmatek
 • To bee or not to bee - 4
  I WYRÓŻNIENIE – Szymon Garbacz / Rachowice / Bee my Heksagon
 • To bee or not to bee - 5
  II WYRÓŻNIENIE – Klaudia Czarniewska / Jejkowice / Życie pszczół 1
 • To bee or not to bee - 6
  III WYRÓŻNIENIE – Martyna Cieślik / Kornowac / Odlot
 • To bee or not to bee - 7
  III WYRÓŻNIENIE – Łukasz Barański / Kielce / Rodzina
 • To bee or not to bee - 8
   Robert Głowacki / Szczytno / Zapylanie
 • To bee or not to bee - 9
  Katarzyna Połczyńska – Szuszkiewicz / Gliwice / Nowonarodzeni
 • To bee or not to bee - 10
  Katarzyna Połczyńska – Szuszkiewicz / Gliwice / Przejście
 • To bee or not to bee - 11
  Szymon Bialic / Karpniki / Odkrywając świat pszczół 2
 • To bee or not to bee - 12
  Szymon Bialic / Karpniki / Odkrywając świat pszczół 3
 • To bee or not to bee - 13
  Zbigniew Piotrowski / Gdynia / W pasiece pewnej pięknej pszczelarki 5
 • To bee or not to bee - 14
  Michał Kubicki / Łódź / Na mniszku
 • To bee or not to bee - 15
  Piotr Pawlak / Wolbromek / Przygotowanie
 • To bee or not to bee - 16
  Piotr Dras / Płock / Cień1
 • To bee or not to bee - 17
  Paweł Kucia / Małoszyce / Witaj w ulu
 • To bee or not to bee - 18
  Patrycja Kowala / Bolewice / Wiosenne upojenie
 • To bee or not to bee - 19
  Angelika Kubicka / Stargard / Pszczoła w wielkim mieście
 • To bee or not to bee - 20
  Karolina Hanuszewicz / Włynkówko / Karich 3
 • To bee or not to bee - 21
  Jakub Jakubiak / Komarów / Powrót do domu
 • To bee or not to bee - 22
  Emanuel Gałązka / Londyn, Anglia / W blasku słońca
 • To bee or not to bee - 23
  Emanuel Gałązka / Londyn, Anglia / Wielkie Gały
 • To bee or not to bee - 24
  Kamila Kowalska / Rydułtowy / Odpoczynek przy ulu
 • To bee or not to bee - 25
  Kamila Kowalska / Rydułtowy / Rodzina
 • To bee or not to bee - 26
  Wojciech Wróblewski / Bolesławiec / Proszony gość
 • To bee or not to bee - 27
  Michał Olszewski / Giże / Odpoczynek 2
 • To bee or not to bee - 28
  Patrycja Szczechla / Skoczów / Makro piękno
 • To bee or not to bee - 29
  Kamila Godula / Libiąż / Odpoczynek po długim locie
 • To bee or not to bee - 30
  Beata Arcipowska / Gdańsk / Lot po nektar
 • To bee or not to bee - 31
  Krzysztof Grzybowski / Chrzanów / Nurkująca w słoneczniku
 • To bee or not to bee - 32
  Michał Szperling / Trąbki / Pszczelarz 1
 • To bee or not to bee - 33
  Michał Szperling / Trąbki / Pszczelarz 2
 • To bee or not to bee - 34
  Żaklina Błatoń / Wodzisław Śląski / Witalność
 • To bee or not to bee - 35
  Tymon Szymański / Nowe Kramsko / Beezee...
 • To bee or not to bee - 36
  Kamil Kamiński / Gogołowice / W locie
 • To bee or not to bee - 37
  Klaudia Czarniewska / Jejkowice /Życie pszczół 2
 • To bee or not to bee - 38
  Martyna Cieślik / Kornowac / Twarzą w twarz