Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach
24 września w Rydułtowach odbyły się Zawody Sportowo-Obronne, zorganizowane przez Fundacja Byłych Żołnierzy i Funkcjonariuszy Sił Specjalnych Szturman, WCR Rybnik oraz Miasto Rydułtowy .
Naszą szkołę godnie reprezentowały dwie drużyny, składające się z uczniów klas:3TA – technik logistyk OPW4TA – technik logistyk OPW
Z ogromną radością informujemy, że obie drużyny stanęły na podium!
1 i 2 miejsce Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach3 miejsce ZDZ - Zespół Szkół im. Wojciecha Korfantego w Rybniku4 miejsce III Liceum Ogólnokształcące, im. S. Wyspiańskiego w Jastrzębiu-Zdroju5 miejsce Zespół Szkół Społecznych Żory
Gratulujemy naszym uczniom wspaniałych wyników, zaangażowania i sportowego ducha walki!
FAST FASHION to temat wyjątkowo aktualny i ważny. Podczas warsztatów w Szarlota LAB uczniowie klasy 5 Tb mieli okazję zgłębić go z bliska.
W części teoretycznej uczestnicy poznali m.in. definicję szybkiej mody, drogę, jaką przebywa t-shirt – od produkcji aż po sklepowy wieszak – oraz dowiedzieli się, jak kupować świadomie i nie ulegać marketingowym sztuczkom. Poruszono również temat alternatywnych sposobów robienia zakupów.
Po solidnej dawce wiedzy przyszła pora na działanie! W części praktycznej każdy mógł samodzielnie uszyć torbę – udowadniając, że z pozoru niepotrzebnych rzeczy można stworzyć coś naprawdę użytecznego.
Pan Robert Bugla, student 6 roku kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Opolskim, przeprowadził w klasach technikum niezwykle ciekawe warsztaty nt. uzależnień. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programu edukacyjnego "ARS, czyli jak dbać o miłość?".
Pan Robert jest także organizatorem i koordynatorem akcji profilaktyczno-edukacyjnej "Skutki palenia tytoniu i e-papierosów". W zeszłym roku akademickim w akcji tej wzięło udział około dwa tysiące uczniów szkół średnich znajdujących się na terenie Opola.
Tegoroczna edycja Narodowego Czytania odbyła się pod pięknym hasłem: „Gościu, siądź pod mym liściem, a odpocznij sobie…”
W wyjątkowej atmosferze skweru przy bibliotece szkolnej uczniowie zaprezentowali twórczość Jana Kochanowskiego, przygotowując się wcześniej pod czujnym okiem pani Justyny Zarembskiej-Mańki, nauczycielki języka polskiego. Wydarzenie uświetniła dyrektor szkoły, pani Beata Pirogowicz, która również włączyła się w czytanie utworów mistrza z Czarnolasu. O organizację oraz oprawę całego wydarzenia zadbali uczniowie technikum we współpracy z nauczycielami biblioteki panią Jolantą Kostka i panią Aleksandrą Lazar.Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za wspólne celebrowanie literatury i wyjątkową atmosferę!
„Poszerzamy zawodowe horyzonty – projekt mobilności dla uczniów Technikum w Rydułtowach” to inicjatywa realizowana przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021–2027. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie mobilności edukacyjnej uczniów oraz umożliwienie im zdobycia praktycznego doświadczenia zawodowego w międzynarodowym środowisku.
W ramach przedsięwzięcia 28 uczniów Technikum w Rydułtowach kształcących się w zawodach: technik logistyk, technik fotografii i multimediów oraz technik żywienia i usług gastronomicznych, weźmie udział w dwutygodniowych stażach zawodowych w Granadzie (Hiszpania). Przed wyjazdem uczestnicy przejdą przygotowanie językowe i kulturowe, które pomoże im w lepszym funkcjonowaniu za granicą i efektywnym uczestnictwie w praktykach.
Podczas mobilności uczniowie będą doskonalić swoje umiejętności zawodowe: technicy logistycy poznają zasady pracy w nowoczesnym magazynie, technicy fotografii i multimediów rozwiną kompetencje w zakresie fotografii, edycji cyfrowej oraz pracy z grafiką, a technicy żywienia i usług gastronomicznych odbędą praktykę w renomowanej restauracji serwującej kuchnię śródziemnomorską. Równolegle wszyscy uczestnicy będą rozwijać kompetencje językowe, społeczne oraz umiejętności z zakresu BHP, co przyczyni się do zwiększenia ich szans na rynku pracy.
Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów Technikum w Rydułtowach, a jego realizacja pozwoli nie tylko na rozwój praktycznych umiejętności, lecz także na podniesienie atrakcyjności edukacyjnej szkoły oraz przygotowanie młodzieży do funkcjonowania w zróżnicowanym, europejskim rynku pracy.
Okres realizacji przedsięwzięcia: 31.12.2024r do 29.06.2026r. Uczniowie/uczennice będą realizowali działania projektowe w roku szkolnym 2025/2026.
Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 306 642,85 PLN - dofinansowanie w proporcjach 82,52% środków budżetu europejskiego i 17,48% środków budżetu krajowego
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Regulamin rekrutacji
Regulamin uczestnictwa
Spotkania z rodzicami 04.09.2025r. (czwartek)
godzina 16.30 spotkanie rodziców uczniów klas II Ta, III Ta, III Tb, III Tc, IV Ta, IV Tb, IV Tc, II a, III a, III b z dyrektorem szkoły w sali gimnastycznej, a następnie spotkanie z wychowawcą klasy
godzina 17.30 spotkanie rodziców uczniów klas I Ta, I a z dyrektorem szkoły w sali gimnastycznej, a następnie spotkanie z wychowawcą klasy
Spotkania z rodzicami 11.09.2025r. (czwartek)
godzina 18.00 spotkanie rodziców uczniów klas V Ta, V Tb z dyrektorem szkoły w sali gimnastycznej, a następnie spotkanie z wychowawcą klasy
Strona 5 z 122
Dyrektor szkoły
Wicedyrektor
Kierownik szkolenia praktycznego
Przewodniczący:Oliwier Biegański
Zastępcy:Mateusz RonczkaDawid Kremski
Opiekun:Katarzyna Kopel - Pytlik
Zgodnie z Porozumieniem nr WO.031.5.2024 z dnia 21 sierpnia 2024r. w sprawie udzielania świadczeń zdrowotnych z zakresu leczenia stomatologicznego uczniom szkół i placówek, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wodzisławski, opiekę stomatologiczną nad uczniami szkoły zapewnia Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Lexstom” Usługi Medyczne Sp. z o.o. z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim przy ul. 26 Marca 164.W ramach sprawowanej opieki stomatologicznej lekarz dentysta wykonuje:1) świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18 roku życia,2) profilaktyczne świadczenia stomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 19 roku życia.
Pełna treść informacji
Czytaj więcej
Stowarzyszenie Obywatelska 30
Jesteśmy grupą przyjaciół szkoły. Stowarzyszenie zrzesza uczniów, ich rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkoły.
Nasza strona używa plików cookies, aby zapewnić jej prawidłowe działanie oraz w celach statystycznych. Szczegóły znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.