Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach
Z ogromną radością informujemy o wyjątkowym sukcesie pozaszkolnym naszego ucznia, Ksawerego Kocura z klasy 2Ta – technik logistyk (klasa OPW). Ksawery zdobył złoty medal podczas Mistrzostwa Polski BJJ 2025 – jednego z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń brazylijskiego jiu-jitsu w kraju. Jego determinacja, ciężka praca i sportowa pasja przełożyły się na znakomity występ na ogólnopolskich matach!
Gratulujemy Ksaweremu i życzymy kolejnych sukcesów!
Gratulacje dla trenerów z Academia Gorila Czerwionka Leszczyny i dla rodziny.
Nasi Kadeci jak zawsze w formie strzeleckiej!
W sobotę odbył się Memoriał Powstań Śląskich w Rydułtowach. Liczna grupa Kadetów z 4Ta i 3Ta OPW wzięła udział w turnieju strzeleckim oraz grach i konkursach wiedzy.
Wśród 45 uczestników turnieju strzeleckiego oczywiście nasi Kadeci wypadli wyśmienicie!2 miejsce dla Piotra5 miejsce dla Adriana7 miejsce dla Kacpra
Tuż za pierwszą dziesiątka Patryk, Kacper, Aleksandra, Emilia, Oliwier, Karol, Mikołaj i Tomasz! Gratulujemy wyników!
W ramach projektu „Od śniadaniówki do restauracji” uczniowie klas 3Tc i 4Tc – technik żywienia i usług gastronomicznych – wzięli udział w kolejnych praktycznych zajęciach. Tym razem czekała na nich niezwykła wizyta studyjna w restauracji Rudy Las
Dziś, w pochmurny poniedziałkowy poranek, z uśmiechem wspominamy słoneczny czwartek spędzony w tym wyjątkowym miejscu
Uczniowie mieli okazję zajrzeć w prawie wszystkie zakamarki restauracji – również te niedostępne dla zwykłych gości. Następnie zgodnie z otrzymaną agendą i wskazówkami kelnerskimi samodzielnie nakryli stół na przyjęcie
Podczas spotkania szef kuchni prowadził ich po kuchniach i chłodniach, zapoznał ze sprzętem używanym w codziennej pracy i zdradził kilka sekretów zawodowych. Następnie, pod jego okiem, uczniowie przygotowali klasyczne śniadanie kontynentalne, które później mogli wspólnie zjeść w pięknych wnętrzach restauracji. Po intensywnej nauce czekała na nich niespodzianka – przejazd Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach, sąsiadującą z Rudy Las. Kolej ta jest częścią Szlak Zabytków Techniki, dzięki czemu uczniowie mogli odbyć niezwykłą podróż w czasie – w otoczeniu jesiennej przyrody i historii regionu.
A na zakończenie dnia – coś dla miłośników ruchu i dobrej zabawy! Uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił podczas przejazdu drezynami po zabytkowych torach. To była pełna śmiechu i energii atrakcja, która idealnie zwieńczyła ten wyjątkowy dzień!
To kolejne doświadczenie, które łączy naukę, pasję i dobrą zabawę!
Serdecznie dziękujemy całemu zespołowi restauracji Rudy Las – szefowi kuchni, obsłudze, menedżerom i wszystkim, którzy z ogromnym zaangażowaniem i życzliwością sprawili, że ta wizyta była tak wyjątkowa!
Warsztaty zostały zrealizowane w ramach projektu „Od śniadaniówki do restauracji” przygotowanego przez Stowarzyszenie „Obywatelska 30”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2025.
7 listopada mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w wydarzeniu zorganizowanym przez Towarzystwo Miłośników Rydułtów.
Nasi Kadeci zaprezentowali się znakomicie, dając pokaz musztry paradnej oraz taktyki połączonej z elementami medycyny pola walki. Ich występ spotkał się z ciepłym przyjęciem publiczności i wspaniale wprowadził wszystkich w nastrój nadchodzącego Święta Niepodległości.Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy z zaangażowaniem i pasją pielęgnują patriotyczne wartości! Wspólne świętowanie Niepodległości łączy pokolenia!
Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i możliwość wspólnego świętowania dla Niepodległej!
4 listopada uczniowie klas 3Ta i 3Tb (technik logistyk) wybrali się na wycieczkę do Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.
Na miejscu mieli okazję poznać procedury odprawy pasażerów na lotnisku oraz z tarasu widokowego obserwować startujące i lądujące samoloty. Zwieńczeniem wizyty była gra terenowa, dzięki której uczniowie mogli poznać różne zawody wykonywane na lotnisku.To była niezwykle ciekawa i pełna wrażeń lekcja praktycznej wiedzy o logistyce i lotnictwie!
We wtorek 28 października przedpołudnie uczniowie ZSP w Rydułtowach zamienili szkolne ławki na… stoliki w restauracji Sezonova konkrety&maszkety! Wspólnie z duuużo młodszymi kolegami i koleżankami z Szkoła Podstawowa nr 4 w Rydułtowach /wcześniej Gimnazjum nr 1/ wzięli udział w fantastycznych warsztatach, które miały na celu obalenie mitu pizzy jako fast fooda a także była to wspaniała okazja do pogłębienia wiedzy o kulturze jedzenia i świadomego podejścia do posiłków. Uczestnicy odkryli, że jedzenie to nie tylko codzienny obowiązek, ale też ważny element naszej tożsamości, relacji i stylu życia.
Podczas warsztatów robienia pizzy każdy mógł poczuć się jak prawdziwy włoski kucharz – było wałkowanie, smarowanie sosem, posypywanie i oczywiście… smakowanie! Okazało się, że matematyka przydaje się nawet w kuchni – zwłaszcza przy dzieleniu pizzy na równe kawałki!
Dziękujemy za pyszne i inspirujące zajęcia!
Warsztaty zostały zrealizowane w ramach projektu "Od śniadaniówki do restauracji” przygotowanego przez Stowarzyszenie "Obywatelska 30", które dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura - Interwencje. Edycja 2025.
28 października odbyła się V Gala Ślubowania na Ucznia Rzemiosła organizowana przez Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim
Uczniów naszej szkoły podczas ślubowania na sztandar Cechu reprezentował Artem Demitskyi, uczeń kształcący się w zawodzie piekarz w Piekarni pana Jacka Bobrzyka w Rydułtowach.
Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy powodzenia na rzemieślniczej drodze!
Strona 3 z 122
Dyrektor szkoły
Wicedyrektor
Kierownik szkolenia praktycznego
Przewodniczący:Oliwier Biegański
Zastępcy:Mateusz RonczkaDawid Kremski
Opiekun:Katarzyna Kopel - Pytlik
Zgodnie z Porozumieniem nr WO.031.5.2024 z dnia 21 sierpnia 2024r. w sprawie udzielania świadczeń zdrowotnych z zakresu leczenia stomatologicznego uczniom szkół i placówek, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wodzisławski, opiekę stomatologiczną nad uczniami szkoły zapewnia Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Lexstom” Usługi Medyczne Sp. z o.o. z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim przy ul. 26 Marca 164.W ramach sprawowanej opieki stomatologicznej lekarz dentysta wykonuje:1) świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18 roku życia,2) profilaktyczne świadczenia stomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 19 roku życia.
Pełna treść informacji
Czytaj więcej
Stowarzyszenie Obywatelska 30
Jesteśmy grupą przyjaciół szkoły. Stowarzyszenie zrzesza uczniów, ich rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkoły.
Nasza strona używa plików cookies, aby zapewnić jej prawidłowe działanie oraz w celach statystycznych. Szczegóły znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.